Last year we put 347,962 motorists back on the road. Total claims notified to Direct Line Motor from 01.07.11-30.06.12. Includes accidents, fire & theft and windscreen damage.

Ev Sigortası

Ev Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kiracıysanız;

  • Ev Paket poliçenizde Poliçenizi sadece eşyalarınız için alabilirsiniz . Ancak bu durumda meydana gelen bir hasar sonucu boya badana gibi masraflarınızın da karşılanabilmesi için , dekorasyon teminatını poliçenize ilave ettirmelisiniz .
  • Kiracı olarak, sadece eşyalarınızı sigortalayabilirsiniz . Eşyalarınız ile birlikte evinizde bulunan elektronik cihazlarınızı da teminata dahil ettirebilirsiniz .
  • Kiracı Mali Mesuliyet teminatı ile, herhangi bir hasar meydana geldiğinde ev sahibinizin sizden tazmin etmek isteyeceği haklı talepleri de police limitleri dahilinde teminat altına alabilirsiniz .

Ev Sahibiyseniz;

  • Bina sigorta bedelini hesaplarken evin yeniden inşası için gereken masrafların ne olduğunu düşünmelisiniz . Sigorta Şirketleri bina bedelini hesaplarken , m2 maliyet hesabı için güncel piyasa fiyatlarını kullanırlar . Arsa Bedeli bu hesaplamada dikkate alınmamaktadır. Poliçenin düzenlenmesi aşamasında , bina bedeli hesaplanırken , aksi belirtilmedikçe , Bayındırlık ve İskan Bakanlığının açıkladığı yapı birim maliyetleri üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bu hesaplamada evinizin özelliğine uygun m2 birim maliyetini ile evinizin m2 si çarpılır. Sonuç size Bina Bedelini verir.
  • Ev Paket Poliçenizde Komşuluk Mali Mesuliyet teminatı ile de komşularınızın evine verebileceğiniz zararlara karşı da korunursunuz. İlave olarak komşunuz olsun olmasın evin içindeki 3. Sahıslara verebileceğiniz zararlar kapsam dahilinde belirtilen şart ve limitlerle sigorta şirketiniz tarafından karşılanır .
  • Ev poliçenizin eşya bedelini hesaplarken giysiler , perdeler , halılar , mobilyalar beyaz eşyalar gibi tüm eşya gruplarını düşünerek eksik bir hesaplama yapmamaya özen göstermelisiniz .
  • Ev Sigorta poliçeleri yaşadığınız apartmanda size ait olan daire dışında ortak alanlardaki hissenizi de teminat altına almaktadır. Diğer komşularınızı da bu konuda uyararak police satın almaları için teşvik edebilirsiniz . Apartmanınızda her evin Ev Paket Poliçesi var ise ortak alanlarınızın tamamı teminat altında olacaktır.
  • Mücevher, saat gibi değerli aksesuarlarını mutlaka kilit altında bulundurmalısınız . Hangi şartlarla poliçe kapsamında olduğunu poliçe özel şartlarındaki "Değerli Eşyalar" başlığı altında görebilirsiniz.

Ev Sigortası İle Alakalı Bilmeniz Gerekenler

Ev Sigortası Hasar Dosyası İçin Gerekli Belgler

Ev Sigortası Genel Şartları