Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

1-Cep telefonu ve e-mail bilgilerimi yanlış girersem ne olur?

Cep telefonu ve e-posta bilgileriniz , teklif, poliçe, bilgilendirme formu gibi belge ve bilgileri göndermek amacıyla kullanılmaktadır. Bilgiler sigortalı adayı tarafından yanlış girildiği taktirde iletişim sıkıntısı yaşanabilir. Size özel sunacağımız ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için, verdiğiniz bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Aksi bir durumda, müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçip bilgilerinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz.

2-Taksitli olarak düzenlediğim poliçemi peşine çevirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçmeniz halinde, mevcut poliçeniz iptal edilecek, prim iadesi yapılacak ve yerine peşin ödemeli poliçeniz düzenlenerek tarafınıza gönderilecektir.

3-İnternet üzerinden hangi tip araçlar için teklif veya poliçe alabilirim?

Sigortakolay.net’i kullanarak, tüm kullanım tarzları için teklif alabilirsiniz.

4-Sigortakolay.net’in kullanımı sigorta mevzuatına uygun mudur?

Sigortakolay.net platformu mevzuatlara tamamen uygun olarak geliştirilmiş ve mevzuatlar çerçevesinde sürekli güncelleştirilen bir platformdur. Tüm işlemler sigorta şirketlerinin bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

5-Sigortakolay.net üzerinden alınan teklifler Sigorta Şirketleri ekranında oluşuyor mu?

Sigortakolay.net üzerinde alınan tüm teklifler sigorta şirketlerinin ekranlarından online çalışılarak oluşmaktadır. Ayrıca şirketlerde oluşan teklif numaraları da Sigortakolay.net üzerinde gözükmektedir.

6-Teklif almak için hangi bilgileri girmek zorunludur?

Var olan bir poliçeyi yenileymek istiyorsanız, mevcut sigorta şirketi bilgisi ve poliçe numarasını vermeniz yeterlidir. İlk kez poliçe yaptırcaksanız, teklif alabilmeniz için sitemizdeki formu eksiksiz doldurmanız, veya sitemizin yönlendirdiği şekilde, iletişim bilgilerinizi vermeniz yeterli olacaktır.

7-Alınan teklifler üzerinde değişiklik yapılabiliyor mu?

Alınmış bir teklif üzerinden tekrar form doldurmanıza veya giriş yapmanıza gerek kalmadan, müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçebilir ve teklifinizi güncelleyebilirsiniz.

8-Neden Sigortakolay.net’i kullanarak poliçe satın alayım? Herhangi bir acenteden ne farkı var?

Sigortakolay.net Türkiye’de ki tüm Sigorta şirketlerinden en geniş teminatlar ve en uygun koşullarla teklif almanızı sağlayan bir yapıdır. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz Sigorta ürünü hakkındaki içerik ve fiyat bilgilerine anında ulaşabilir ve internet erişiminizin olduğu her ortamdan günün her saatinde detaylı, şirket-fiyat karşılaştırmalı teklif alabilirsiniz. Bunun için, her bir Sigorta şirketinin özel şartlarını, poliçe koşullarını, fiyatlarını, ödeme koşullarını araştırıp zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Birden çok şirketin teklifine aynı anda, kıyaslamalı şekilde ulaşabileceğiniz için, size en uygun olduğunu düşündüğünüz poliçeyi en kolay şeklide ve en kısa sürede satın alabilirsiniz.

9-Kredi kartımın gizliliği ve güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? Bilgilerim güvende mi?

Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında korunmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.
Sigortakolay.net ‘de kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.